KONST / Litografier / Färglitografi 16034355
nr 1603 4355
Brita Molin
(f. 1919), Sverige
"Drömmen om Eken". Signerad, numrerad 46/310. Färglitografi, bildmått: 35x26 cm, yttermått inklusive ram: 51x41 cm
Brita Molin, svensk målare, grafiker och tecknare född i Skara 1919,
Utrop:
500 kr
måndag 4 mars 2024
kl 18:58:39
Brita Molin
Läs mer om Brita Molin